Lifestyle

Moderna prehrana

Zašto sve više preskačemo obroke?

Zašto sve više preskačemo obroke?

Tradicionalna prehrana od tri obroka dnevno postala je stvar prošlosti: zbog užurbanog načina života i opsjednutošću vitkom linijom, većina ljudi svakog dana jede samo dva obroka.

Porazne rezultate prehrambenih navika pokazalo je istraživanje provedeno na 2.000 odraslih osoba u Velikoj Britaniji, prenosi Daily Mail. Više od polovice ispitanika kaže da preskače ručak te da je večera jedini ozbiljan obrok u danu, a za to su krivi užurbani način života i opsjednutost vitkošću.

Zabrinjavajući je podatak taj da je jedna od deset odraslih osoba izjavila da je sklona zamijeniti večeru za alkohol na izlasku te da će jesti tek sljedećeg dana. Dva obroka dnevno postala su norma, a najčešće se izbjegava onaj najvažniji – doručak.
Jedan od pet Britanaca tvrdi da ujutro nije gladan te da propušta najvažniji obrok.

Više od polovice ispitanika ne jede pravilan doručak zbog nedostatka vremena, mnogi izbjegavaju u potpunosti taj obrok, a trećina tvrdi da nikada nije gladna u jutarnjim satima. Britanci jedu u hodu pa se u modernim  navikama izgubio i socijalni element prehrane: samo pet obroka tjedno pojest će se u društvu drugih.

Petina priznaje da je jednostavno previše lijena razmišljati o hrani, trećina ih smanjuje broj obroka u pokušaju da izgubi kilograme, a prosječna osoba kuha samo četiri puta tjedno. 'Ovakav način života i slab unos ključnih namirnica može dovesti do niza zdravstvenih problema', piše u analizi rezultata istraživanja.


Dodavanje novih komentara je onemogućeno.