Mladi kreativci
U Obrovcu održan 'Kreativni vikend'
Učenici i profesori iz osam srednjih škola Zadarske županije sudjelovali su u pet različitih radionica: likovnoj, filmskoj, plesnoj, literarnoj i glazbenoj sa zajedničkim naslovom "Pet godišnjih doba"
U Srednjoj školi Obrovac od 26. do 28. listopada održan je 'Kreativni vikend' za srednjoškolce i nastavnike. Šezdeset učenika i deset profesora iz osam srednjih škola Zadarske županije sudjelovalo u pet različitih radionica: likovnoj, filmskoj, plesnoj, literarnoj i glazbenoj sa zajedničkim naslovom "Pet godišnjih doba".
Nakon prezentacije izvannastavnih aktivnosti Srednje škole Obrovac I, krenulo se na rad po radionicama. Filmska ekipa s voditeljem Stašom Čelanom snimila je kratki igrani film "Anđelijin izbor" u kojem su četiri priče režirane stilovima velikih razdoblja filma.
Snimano je tehnikom nijemog filma dvadesetih, krimića pedesetih, akcija sedamdesetih te manirom suvremenog filma s mnogo detalja i brzih rezova.
"Bilo je zanimljivo. Puno smijeha i zabave, ali jako naporno. Morali smo smisliti priču, izvježbati dijaloge, podijeliti uloge i sve to odglumiti. Ja sam tumačila glavni lik Anđeliju.Trudnu maturanticu koju svi osuđuju: roditelji, liječnik, prijateljica i dečko i kojoj ne preostaje ništa osim... Ozbiljna tema s mnogo komičnih elemenata" - opisala je rad na filmu Anđela Ivčević, učenica Ekonomsko-birotehničke škole.
Na drugom kraju škole Branko Trajkov, bubnjar Zabranjenog pušenja, vodio je glazbenu radionicu. U polumraku učionice, uz upaljene svijeće i mirisne štapiće, učenici su raznovrsnim udaraljkama i bubnjevima svirali glazbu prepunu afričkih ritmova . Svaki novim ritmom Branko ih je u konteplaciji vodio do novih prostranstva duha.
U sportskoj dvorani škole plesačice su uvježbali ples sa stolicama uz glazbu Tamare Obrovac. Jasna Frankić, voditeljica radionice, ovako je opisala svoju koreografiju : "Plesom otkrivate svoje tijelo i tijelo drugoga. Ples oslobađa i iskazuje osjećaje. Svako godišnje doba predstavlja jedan period života i mi smo u ovoj kreografiji pokušali prikazati osjećaje proljeća, ljeto, jesen i zimu jednog ljudskog vijeka."
U nedjelju u dvanaest sati održana je prezentacija svih radova, a prije samog početka nazočnima se obratio gospodin Ivan Šimunić, pročelnik Odjela za društvene djelatnosti u Zadarskoj županiji, koji obećao financijsku potporu Županije ovome projektu i za slijedeću godinu.
Vezane vijesti
-
Većina velikih trgovačkih centara i trgovina danas, u nedjelju 2. ožujka, je zatvorena, ali radit će neke manje trgovine
-
Nakon što su održane obje polufinalne večeri, HRT je objavio redoslijed nastupa u finalu Dore.
-
Donosimo vremensku prognozu za ovaj tjedan, od 2. do 9. ožujka
-
Unutar granice Nacionalnog parka Paklenica, na području Velikog Rujna, lovačkom puškom odstrijelio jednu divokozu
Izdvojeno
-
U ponedjeljak, 3. ožujka, zbog radova će na nekoliko mjesta u Zadarskoj županiji struja biti privremeno isključena, objavili su iz HEP-a
-
Iz Grada Zadra obavještavaju vozače da će zbog izvođenja radova na kanalizacijskoj mreži u raskrižju ulica Put Bokanjca, Put Nina i Benka Benkovića u Zadru od dana 3. ožujka (ponedjeljak) do 17. ožujka (ponedjeljak) na snazi biti privremena regulacija prometa
-
U petak, 28. veljače u 22:20h u Zadru u Zrinsko-Frankopanskoj ulici, tijekom nadzora prometa policijski službenici Policijske postaje Zadar zaustavili su moped zadarskih registarskih oznaka s kojim je upravljao 45-godišnji hrvatski državljanin
-
Zbog vjetra samo za osobna vozila otvoreni su autocesta A1 između čvorova Sveti Rok i Posedarje, državna cesta Maslenica-Zaton Obrovački te omiška obilaznica, upozoravaju iz Hrvatskog autokluba (HAK)
Reci što misliš!