#zaraza
EU zemljama članicama počinje isporučivati cjepiva protiv majmunskih boginja
Europska komisija obznanila je u utorak da državama članicama počinje isporučivati zajednički kupljena cjepiva protiv majmunskih boginja.
Prvih 5300 od 109.090 nabavljenih doza dobiva Španjolska, navodi se u priopćenju za medije.
„Prve isporuke cjepiva od danas stižu u najugroženije zemlje kao odgovor na izbijanje majmunskih boginja“, kazala je u priopćenju povjerenica EK za zdravstvo, Stella Kyriakides.
Portugal, Njemačka i Belgija sljedeće su na redu za primanje cjepiva protiv majmunskih boginja.
„Daljnje isporuke ostalim državama članicama odvijat će se tijekom srpnja i kolovoza“, stoji u priopćenju.
Doze su među državama podijeljene ovisno o brojnosti stanovništva pri čemu se prednost daje najteže pogođenim zemljama EU-a.
Prema podacima Europske komisije, od 18. svibnja do danas u Europskoj uniji, Norveškoj i na Islandu, prijavljena su 2682 slučaja majmunskih boginja.
Izdvojeno
-
U srijedu, 5. ožujka, u Kinu Sv. Filip i Jakov, s početkom u 19:15, bit će prikazan film "Škabrnja" redateljice Nade Prkačin
-
U utorak, 4. ožujka, u sklopu festivala Naraton, dođite na pub kviz u Odjel za mlade Gradske knjižnice Zadar
-
-
U Škraping Centru u Tkonu, 1. ožujka održana je osnivačka skupština Udruge otočnih proizvođača Motar sa sjedištem u Tkonu.
Reci što misliš!