Košarka, Ženska Premijer liga

Košarkašice Zadar Plusa upisale drugu prvenstvenu pobjedu, sjajne partije Dingle i Austin

ŽKK Zadar Plus

Košarkašice ŽKK Zadra Plus ostvarile su drugu pobjedu u 2. kolu Ženske Premijer lige savladavši ekipu FSV-a iz Rijeke rezultatom 72-60.

Prva četvrtina protekla je mirnom igrom koš za koš, dok je druga dionica ukazala priliku domaćinima za veću prednost u igri serijom 10-2 za vodstvo 36-24. Prvo poluvrijeme gošće privode kraju s pet razlike zaostatka, dok u treću dionicu ulaze bolje i ostvaruju vodstvo 45-46.

Nakon toga, Plusice do kraja zadržavaju prednost bez većih prijetnji FSV-a i upisuju svoju drugu pobjedu za redom konačnim rezultatom 72-60.

U redovima domaće ekipe dvoznamenkaste su bile Asiah Dingle (4 skoka i asistencije) i Ashley Austin (6 skokova i 3 asistencije) sa po 16 poena, a pratila ih je Katarina Trehub koja je postigla 13 poena.

Kod FSV-a istaknula se odlična Lina Strilić koja je postigla 23 poena, dok je Nerea Brajac ostvarila 16 poena (8 skokova i 5 asistencija).