Plivanje, PK Jadera

Paraplivači Jadere na Zagreb Openu 2024. doplivali do 5 medalja

U subotu i nedjelju, 6. i 7. srpnja 2024. na bazenima Svetice održano je 15. Međunarodno paraplivačko natjecanje Zagreb Open 2024. te 5. otvoreno ekipno prvenstvo Hrvatske u paraplivanju.

Natjecanje odobrava Svjetska paraplivačka federacija (WPS), a u konkurenciji 120 paraplivača iz 15 klubova BIH, Hrvatske, Indije i Slovenije pod vodstvom trenera Ante Džaje, prof. boje Jadere branili su: Josip Gregov (00) i Mihovil Ninčević (97).

Na ovom natjecanju plivači imaju teži put do medalja jer ne nastupaju u svojim klasama već u otvorenoj kategoriji što ih nije spriječilo da se u Zadar vrate sa 5 novih medalja.

Mihovil Ninčević (97) je doplivao do medalja u svim disciplinama u kojima je nastupio. Zlatnu medalju je osvojio u disciplini 200m slobodno s vremenom 2:29.87, dok je do srebrnih medalja doplivao u disciplinama: 50m slobodno (29.38), 100m slobodno (1:06.82)  i 100m leđno (1:19.45).

Josip Gregov (00) također nastupio u 4 discipline, a do brončane medalje je doplivao na 200m slobodno s vremenom 2:58.04. Odlične plasmane je ostvario i u ostalim disciplinama, te mu je medalja izmakla na dionici 100m slobodno gdje je s vremenom 1:20.44 zauzeo 4. mjesto. Stepanicu nize na 5. mjesto se plasirao u disciplini 100m leđno (1:42.61), dok je u disciplini 50m slobodno (38.06) zauzeo 7. mjesto.

Ovim natjecanjem paraplivači Josip i Mihovil su završili ovu sezonu tokom koje su nastupili na 6 natjecanja i osvojili 46 medalja i to 20 zlatnih, 19 srebrnih te 7 brončanih.