plivanje

Plivači i plivačice Pk Zadar osvojili 20 odličja u Splitu na Regionalnom prvenstvu Hrvatske

Na bazenima Poljud u Splitu je u nedjelju 22.06.2024. godine održano Regionalno prvenstvo Hrvatske za kategorije od mlađih kadeta do seniora za Regiju 1, a priređivači su bili Splitski klubovi.

Kroz jutarnji i popodnevni dio natjecanja, plivalo je 330 plivača iz 12 klubova iz Dalmacije, a za PK Zadar je nastupilo 29 plivača.

Većini plivača, ovo je bilo glavno natjecanje i posljednja prilika za isplivavanje normi za državno prvenstvo u srpnju. Po propozicijama natjecanja, sve kategorije natjecale su se za pojedinačne plasmane, a za mlađe kadete i kadetkinje, ovo je ujedno bilo i Ekipno prvenstvo Dalmacije. Plivači “Zadra” su došli do ukupno 20 odličja; 15 individualnih i 5 štafetna. Isplivali su 5 zlatna, 2 srebrna i 13 brončanih odličja.

Najuspješnijii po kategorijama bili su sljedeći plivači: juniorke Rita Herceg i Sarah Michelle Coha, ml. juniori Mia Šarić, Andrea Uhoda, Ivano Kuman i Filip Gajić, kadet Filip Župan te ml. kadetkinja Laura Župan.

Juniorka Rita Herceg osvojila je seniorska i juniorska zlata u disciplinama 100m prsno (1:18.55) i 50m prsno (37.39) te seniorsku i juniorsku broncu na 50m leptir (31.53). Juniorka Sarah Michelle Coha je također otplivala seniorsku i juniorsku broncu na 50m prsno (38.44).

Mlađa juniorka Mia Šarić osvojila je broncu na 50m leptir (31.84) u kategoriji. Andrea Uhoda je također u ml. jun. kategoriji osvojila broncu na 100m slobodno (1:05.14). U muškoj konkurenciji, ml. junior Ivano Kuman je osvojio broncu u disciplini 400m mješovito (5:28.61), dok je Filip Gajić doplivao također do bronce na 50m leptir (28.65).

U kadetskoj kategoriji, najuspješniji je bio Filip Župan koji je osvojio kadetsko zlato na 50m leptir (28.76) te broncu u disciplini 100m slobodno (59.13). Mlađa kadetkinja Laura Župan je osvojila  broncu na 50m leptir (33.67).

U štafetnim utkama, srebrna je bila ženska mlađe kadetska štafeta na 4x50m slobodno (2:08.33) u sastavu: Ana Knežević, Aria Bončić, Adriana Knežević, Laura Župan. Brončana odličja u štafetnim utrkama osvojile su sljedeće štafete: ženska kadetska štafeta na 4x50m slobodno (2:03.98) u sastavu: Tonka Plavčić, Mia Zekanović, Mareta Mikulić, Zrna Šijaković; muška kadetska štafeta na 4x50m slobodno (1:53.40) u sastavu: Filip Župan, Toni Mršić, Tin Mršić, Paulo Sinovčić; kadetska štafeta 4x100m slobodno mixed (4:16.99) u sastavu: Filip Župan, Toni Mršić, Zrna Šijaković, Mia Zekanović; juniorska štafeta 4x100m mješovito mixed (4:39.23) u sastavu: Mia Šarić, Lovre Dellavia, Rita Herceg, Ivano Kuman.

Od ostalih rezultata, za istaknuti su plivači koji su u svojim i starijim kategorijama ulazili u najboljih 10 u Dalmaciji, a oni su: Danica Sorić, Zrna Šijaković, Tonka Plavčić, Adriana Knežević, Lovre Dellavia, Tin Mršić, Ana Knežević, Andrija Radas, Toni Mršić i Niko Baričević,

Plivači koji su isplivali kvalifikacijske norme za državna prvenstva nastavljaju sa daljnjim pripremama za treći i četvrti dio Regionalnog prvenstva Hrvatske koji će se također održati u Splitu 29.06. Mlađim natjecateljima slijedi odmor, a za sve ostale plivače Kluba nema mirovanja. Kao i svako ljeto, Pk Zadar se seli na otvoreni bazen Kolovare. Škola plivanja na Kolovarama započinje 01. Srpnja, a testiranja će se provoditi svaki radni dan od 10:30 ujutro. Iz Kluba pozivaju sve zainteresirane da se prijave u ljetnu školu plivanja koja traje do kraja kolovoza.