Nogomet, Hrvatski kup

Ružne scene na Poljudu, dio navijača sa sjeverne tribine utrčao na teren

Ivo Čagalj/PIXSELL

Nakon polufinalnog ogleda hrvatskog Kupa i pobjede Dinama protiv Hajduka sa 1-0, dio navijača splitskog kluba utrčao je na travnjak Poljuda.

Nakon završetka utakmice Hajduk - Dinamo (0-1) na Poljudu su se dogodile ružne scene. Dio navijača Hajduka sa sjeverne tribine utrčao je na teren i krenuo prema igračima Dinama koji su slavili plasman u finale Kupa.

Međutim, "Modri" su potrčali prema tunelu i tako se spasili. Policija je odmah intervenirala i navijači su potjerani natrag na tribinu. Navijači Hajduka pritom su gađali "plavce" bakljama, letjele su i sjedalice.

Dinamo je na Poljudu pobijedio Hajduk sa 1-0 golom Sandra Kulenovića u 15. minuti, dok je u drugom polufinalu Rijeka na stadionu u Kranjčevićevoj ulici identičnim rezultatom porazila Lokomotivu golom Ivana Smolčića u 70. minuti.

Ove godine finale se igra na dvije utakmice, prva je 15. svibnja u Zagrebu, a uzvrat je na Dan državnosti, 30. svibnja na Rujevici.