u Veloj Luci

Ivan Galzina iz zadarskog "Zubaca" prvak države u lovu štapom iz brodice

Ivan Galzina iz zadarskog

Još jednu titulu i to prvaka države za 2023. godinu u kategoriji seniora štapom iz brodice osvojio je Ivan Galzina iz ŠRD Zubatac Zadar, inače svjetski prvak u istoj kategoriji iz 2021. godine.

Na državnom prvenstvu iz broda za seniore u Veloj Luci 24 natjecatelja ulovila su ukupno 771 ribu. U napetom ribolovu nakon dva dana lova članovi Zubaca osvojili su i ekipne medalje - Luka Gredičak i Antonio Franić zlato, Marko Sikirić i David Bajlo ekipno srebro, a Ivan Galzina i Nino Jukić broncu. Sve ekipne medalje vrhunski su rezultat u žestokoj konkurenciji, a dio zadarskih natjecatelja sada se sprema za svjetsko prvenstvo.

U kategoriji U 21 na državnom prvenstvu iz usidrene brodice u
Lumbardi na Korčuli nastupila su također 24 natjecatelja. Iz Zubaca su nastupili Luka Mužanović i Dominik Ferjančić, koji su ekipno osvojili srebro. Lovilo se dva dana po lijepom vremenu. U korektnoj borbi za medalju svi natjecatelji ulovili su ukupno 682 ribe.