Taekwondo

Štetić osvojila zlato, Beroš srebro na Luxembourg Openu

Hrvatska taekwondoistica Marija Štetić (Dubrava) osvojila je u subotu na turniru Luxembourg Open zlato u kategoriji do 57 kg, a Kristina Beroš (Dubrava) srebro u kategoriji do 62 kg .

Štetić je do zlata došla s četiri pobjede, u prvom kolu pobijedila je predstavnicu Finske 18-6, u drugom kolu sportašicu iz Litve 6-2.

U polufinalu se susrela s kolegicom iz reprezentacije Nikitom Glasnović (Marjan) i slavila 4-0, dok je u finalu pobijedila predstavnicu Norveške rezultatom 5-2. Štetić je s ovim zlatom osvojila novih 10 bodova na svjetskoj rang listi.

Od Kristine Beroš u kategoriji do 62 kg bolja je bila samo Španjolka s kojom se pozna iz polufinala seniorskog prvenstva Europe. Prije poraza od Marte Calvo Gomez Kristina je rezultatom 20-9 svladala predstavnicu Češke, zatim Španjolku 20-5 te u polufinalu Norvežanku 34-24.

Beroš je ovo srebro donijelo novih šest bodova na svjetskoj rang listi.