belgijska nogometna liga

Pogreška Lovre Kalinića u porazu Genta

kaagent.be

U posljednjem susretu 6. kola Lige za prvaka belgijskog nogometnog prvenstva Gent je izgubio na svom terenu od Standarda s 1-3 (1-0), a jedan od "tragičara" u domaćem sastavu bio je hrvatski reprezentativni vratar Lovre Kalinić koji je bio izravni krivac za prvi pogodak gostiju

Nakon što je Gent otišao na odmor s vodstvom od 1-0, u 53. minuti gosti su poravnali nakon što je jedan ne odviše opasan udarac prošao ispod ruke hrvatskog vratara. Do kraja dvoboja su gosti iz Liegea u potpunosti preokrenuli rezultat.

Franko Andrijašević ušao je u igru za Gent u 73. minuti, dok je Duje Čop ostao na klupi Standarda.

Standard je sada treći s 35 bodova, tri više od četvrtog Genta. Na vrhu je Club Brugge s 42 boda, dok drugi Anderlecht ima 37.