plivanje

Anton Lončar prva rezerva na 100 m leđno

PIXSELL

Nakon što je u srijedu osvojio peto mjesto na 200 m leđno, hrvatski plivač Anton Lončar nije se uspio plasirati u polufinale utrke na 100 m leđno na Europskom prvenstvu u 25-metarskim bazenima koje se održava u Kopenhagenu

Lončar je u kvalifikacijama osvojio 17. mjesto s rezultatom 51.79. Nažalost, 16. mjesto, posljednje koje vodi u polufinale, pobjeglo mu je za svega četiri stotinke sekunde. Talijan Lorenzo Mora plivao je 51.75. Najbrži je bio Rus Kliment Kolesnikov s rezultatom 50.21.

Lončar je postavljen kao prva zamjena i ukoliko netko odustane nastupit će u polufinalu koje je na rasporedu danas poslijepodne.

U kvalifikacijama drugog dana EP-a nastupilo je još dvoje hrvatskih plivača - Lorena Jerebić na 50 m delfin, te Filip Zelić na 200 m slobodno, no nisu uspjeli izboriti nastavak natjecanja.

Jerebić je na 50 m delfin osvojila 43. mjesto s rezultatom 27.75, a za ulazak u polufinale trebalo je plivati barem 26,30. S najboljim rezultatom u polufinale se plasirala Nizozemka Ranomi Kromowidjojo (25.31).

Zelić je na 200 m slobodno zauzeo 45. mjesto s rezultatom 1:48.72. Za ulazak u finale trebalo je plivati 1:44.64, a najbolje vrijeme kvalifikacija imao je Litvanac Danas Rapsys (1:41.89).