Premiership 17/18

Engleska: Kiks Tottenhama, Manchester United jedva dobio novaka u ligi

manutd.com

U 13. kolu Premier lige Manchester United je u subotu na Old Traffordu jedva dobio novaka u ligi Brighton & Hove Albion sa 1-0, i to autogolom Lewisa Dunka u 66. minuti

Niti Tottenham se nije proslavio, jer je protiv West Bromwich Albiona, koji je blizu zone ispadanja, izvukao samo remi, 1-1.

Početkom tjedna West Bromwich Albion je smijenio trenera Tonyja Pulisa, a ekipu je privremeno vodi njegov pomoćnik Gary Megson. I već u prvoj utakmici "šok terapija" je dala rezultata.

West Bromwich Albion je poveo golom Salomona Rondona u 4. minuti, a izjednačenje Tottenhamu donio je Harry Kane u 74. minuti.

Kaneu je to bio deveti pogodak ove sezone u domaćem prvenstvu.

Dan ranije West Ham je kod kuće protiv Leicestera odigrao 1-1. Goste je u vodstvo doveo Albrighton (8), a na konačnih 1-1 je poravnao Kouyate (45). Ovim remijem West Ham je ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 10 bodova.

Večeras u derbiju kola Liverpool dočekuje Chelsea.