Košarka, NBA Liga

Pobjeda Indiane uz Bogdanovićevih 16 koševa

AP/Arhiva

VIDEO: Indiana Pacersi Bojana Bogdanovića su sinoć sa 116-113 slavili protiv Memphis Grizzliesa, Philadelphia 76ers Darija Šarića su svladali Los Angeles Lakerse, a Orlando Magic Marija Hezonje je izgubio od Portland Blazersa

Pacersi (7-8) su do pobjede došli u Memphisu, rano stvorivši prednost koju nisu ispuštali do kraja.

Indiana je u zadnjoj četvrtini vodila sa 17 koševa prije nego su se Grizzlies "probudili". Chandler Parsons je pogodio tricu za Memphis, nakon čega je Tyreke Evans pogodio polaganje za 112-108 pred sam kraj utakmice, no tada Darren Collison pogađa koš minutu i 51 sekundu prije kraja za vodstvo Indiane od šest koševa.

Šest je igrača Pacersa imalo dvoznamenkasti učinak, a predvodio ih je Collison s 30 koševa i osam asistencija. Bojan Bogdanović je u 28 minuta na terenu zabio 16 koševa (šut iz igre 6/9, trice 4/6) uz tri skoka i jednu asistenciju. Victor Oladipo je dodao 21 koš i šest skokova, Domantas Sabonis 13 koševa, a Myles Turner i Cory Joseph po deset svaki.

Najbolji kod Grizzliesa bio je Marc Gasol s 35 pogodaka, 13 skokova i pet asistencija.

U okršaju Šarićevih Sixersa i Los Angeles Lakersa Ivice Zubca, u gostima je slavila Philadelphia sa 115-109.

Joel Embiid je zabio 46 koševa, najviše u karijeri i najviše što je jedan igrač Sixersa zabio u zadnjih 11 godina, ugrabivši 15 skokova.

Dario Šarić je imao još jednu slabu večer, u 33 minute koliko je igrao zabio je samo sedam koševa, sa šutom iz igre 3/10, pogodivši samo jednu tricu iz sedam pokušaja, te je tome dodao šest skokova i tri asistencije.

Rookie Sixersa Ben Simmons je ubacio 18 koševa uz 10 asistencija i devet skokova.

Brandon Ingram je bio najbolji u redovima Los Angelesa s 26 pogodaka i 11 skokova, a rookie Kyle Kuzma je ubacio 24. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse.

Orlando Magic je sinoć poražen, bolji od njih su kod kuće bili Portland Blazers s 99-94.

To je treći uzastopni poraz Orlanda (8-7).

Kod Portlanda najbolji je bio Damian Lillard koji je utakmicu završio s 26 pogodaka, C.J Collum dodao 24, dok je bivši igrač Orlanda Shabazz Napier ubacio 19 koševa, od čega pet trica.

Evan Fournier je bio najbolji strijelac Orlanda s 22 pogotka. Mario Hezonja je u sedam minuta (šut iz igre 0/1, trice 0/1) ostao bez pogodaka, ali je ugrabio jedan skok i upisao jednu ukradenu loptu.

Cleveland Cavaliers su sa 115-107 pobijedili Charlotte Hornetse, a predvodio ih je raspoloženi LeBron James s 31 pogotkom, Kevin Love je ubacio 22 koša, a Ante Žižić nije ulazio u igru.