Premiership 17/18

Tottenham upisao minimalnu pobjedu protiv Crystal Palacea

premierleague.com

Sjajna engleska nedjelja otvorena je londonskim dvobojem između Tottenhama i Crystal Palacea koji je pripao Spursima s tijesnih 1:0. Teže od očekivanja Tottenham je svladao fenjeraša koji je zaslužio barem bod

Pogled na ljestvicu uoči ovog dvoboja sugerirao je da će Tottenham imati lagan posao, ali nije bilo tako. Crystal Palace pokazao se u dobrom svjetlu i ničim nije dao naznačiti da je čvrsto na posljednjoj poziciji.

Mauricio Pochettino bio je prisiljen na rotacije i nije imao na raspolaganju sve najbolje te se posebno osjetio izostanak Delea Allija.

U prvom dijelu Tottenham je prijetio preko Dannyja Rosea koji je u nekoliko navrata dobro ubacivao, ali Kane i društvo nisu to znali iskoristiti.

Posla je bilo i za debitanta na vratima Spursa Gazzanigu kada je odlično obranio pokušaj glavom Danna.

Odmah na startu drugog dijela vratar domaćina još jednom je bio u akciji, ovaj put nakon kontre Palacea koju je povukao Townsend, no Gazzaniga je bio uspješniji.

Dobro su gosti otvorili poluvrijeme, mogli su do pogotka i Zaha i Milivojević, no rezultat se nije mijenjao.

No zato se promijenio u 64. minuti, lopta je došla do Sona koji lijepo pogađa za vodstvo.

Zaha je stvarao dosta problema domaćinu i mogao je dovesti svoju momčad do poravnanja, ali nije iskoristio solidnu priliku.