Biciklizam

Kittelu prva etapa u Kaliforniji, Đurasek 86.

Goran Kovačić/PIXSELL

Nijemac Marcel Kittel (Quick-Step) pobjednik je prve etape ovogodišnjeg izdanja biciklističke utrke "Kroz Kaliforniju", koja se boduje za "WorldTour", vožene sa startom i ciljem u Sacramentu u dužini od 167.5 kilometara, dok je hrvatski vozač Kristijan Đurasek (UAE Emirates) zauzeo 86. mjesto s četiri sekunde zaostatka

Kittel je u završnom sprintu lakoćom nadvisio konkurenciju, drugo mjesto zauzeo je dvostruki svjetski prvak Slovak Peter Sagan (BORA), a treće Talijan Elia Viviani (Sky).

Đuraseku je ovo bio prvi nastup nakon pada u trećoj etapi utrke kroz Hrvatsku prije 25 kada je zadobio ozljedu rebara. Iako se nije u potpunosti oporavio od te ozljede morao je zauzeti mjesto u momčadi u Kaliforniji.