Turska nogometna liga

Adebayor potopio Tudora u derbiju kola

Screenshot

U velikom derbiju 27. kola turskog prvenstva, Basaksehir je s uvjerljivih 4:0 na svom stadionu razmontirao Galatasaray Igora Tudora

Junak utakmice bio je 33-godišnji Adebayor, igrač koji je šest mjeseci bio bez angažmana i koji je u Basaksehir stigao ove zime. Mrežu Galatasaraya načeo je već u 11. minuti, a u 44. minuti je zabio za 2:0 što je bio i rezultat na poluvremenu.

U nastavku Togoanac nije posustao te je 57. minuti zabio i svoj treći pogodak. Konačni rezultat postavio je Pektamek u 86. minuti utakmice. Edin Višća odigrao je cijelu utakmicu za domaćine.

Ovim porazom Galatasaray je propustio priliku preskočiti Fenerbahče na trećem mjestu prvenstvene ljestvice dok je Basaksehir zadržao priključak za Bešiktašem i ostao na pet bodova minusa.