Košarka, ACB liga

Bilbao nastavlja seriju, poraz Barçe na Kanarima

Perasoviću domaći poraz od Murcije

Hrvatski reprezentativac Mario Kasun bio je najefikasniji u redovima Barçe u porazu od Gran Canarije, ali je na žalost zbog bolova u prsima završio na promatranju u lokalnoj bolnici, dok je Drago Pašalić zabio 9 koševa u pobjedi Bilbao Basketa.

Barcelona je u 18. kolu izgubila na gostovanju kod Gran Canarije 88-74. Kasun je bio najefikasniji kod Barçe - za 21 minutu postigao je 15 koševa (6/9 za dva poena, 3/5 iz slobodnih bacanja), uz sedam skokova. Gran Canariju je predvodio bivši igrač Zadra, Carl English, s 28 ubačaja.

Bilbao Basket je na svom parketu svladao Grupo Begar León 90-70. Pašalić je za domaćina odigrao 18 minuta, te postigao 9 koševa (2/7 za dva, 5/6 iz slobodnih bacanja) uz 6 skokova, a Marko Banić je igrao 17 minuta bez postignutog koša, uz tri skoka.

Estudiantes našeg trenera Velimira Perasovića poražen je kod kuće od Murcije 63-54. Perasoviću je ovo peti poraz u devet utakmica na klupi Estudiantesa.