judo

Zlatko Kumrić osvojio peto mjesto

Posljednjeg dana pojedinačnog Europskog prvenstva u džudu Hrvatska je ostala bez odličja, jer je Talijan Gennaro Pirelli u Areni Zagreb pobijedio 30-godišnjeg Splićanina Zlatka Kumrića u borbi za broncu u kategoriji do 100 kg.

Nekadašnji europski prvak u konkurenciji mlađih seniora, 23-godišnji talijanski džudaš, uspio je s dva "wazarija" za dvije i pol minute svladati hrvatskog reprezentativca.

Kumrić je tako završio nastup na petom mjestu i još uvijek čeka na odličje s najvećih natjecanja.

Europski naslov u ovoj kategoriji u Areni Zagreb osvojio je ruski džudaš Matvej Kanikovskij, koji je u finalu bio bolji od Gruzijca Ilije Sulaanidzea. Gruzijski borac je u polufinalu pobijedio Zlatka Kumrića.

Osim Talijana Pirellija, brončano odličje osvojio je Nizozemac Michael Korrel, preko kojega je Kumrić došao do polufinala.

U nedjelju će u Areni Zagreb biti održano ekipno mješovito natjecanje. Sudjelovat će 11 reprezentacija, među kojima je i hrvatska. Za plasmana u polufinale hrvatski džudašice i džudaši borit će se protiv repreentacije Nizozemske.