Košarka, ACB liga

ACB liga: Kasun odličan, Banić vrlo dobar

Mario Kasun bio je drugi najbolji strijelac svoje momčadi s 13 koševa, iako je odigrao manje od 13 minuta

Odigrano je 5 utakmica 27. kola španjolskog košarkaškog prvenstva. Mario Kasun odigrao je odlično u domaćoj pobjedi Barcelone nad Granadom 85-75.

Hrvatski centar bio je drugi najbolji strijelac svoje momčadi s 13 koševa, iako je odigrao manje od 13 minuta. Više od njega zabio je samo Basile, 21 poen. Kasun je iz igre šutirao 5-6, iz slobodnih bacanja 3-5, a imao je i 4 skoka, te 1 asistenciju.

Pamesa je pred 5 i pol tisuća navijača u Valenciji svladala Fuenlabradu 80-71. Kod domaćina, Stanko Barać je u nešto više od 11 minuta igre postigao 4 koša (2-3 iz igre) uz jedan skok, dok je kod gostiju Marko Tomas ubacio 12 poena u 33 minute igre, ali uz loš šut iz igre, 1-8 za dva poena, 2-5 za tricu, te 4-6 iz slobodnih bacanja. Tomas je imao 3 skoka i 3 asistencije.

Real je slavio u dramatičnoj završnici u gostima kod Bilbao Basketa 79-78. Odlučujući, pobjednički koš za Real ubacio je Mumbru 4 sekunde prija kraja dvoboja. Marko Banić je kod domaćina u 32 minute ubacio 12 koševa uz šut 5-9 iz igre, a imao je i 6 skokova. Drago Pašalić odigrao je za Basket Bilbao 9 minuta, bez koša (0-1), uz dva skoka. Najbolji i najefikasniji u Realu bio je Felipe Reyes, 23 koša i 13 skokova.

Joventut je u Badaloni očekivano svladao Estudiantes splitskog trenera Velimira Perasovića s 97-89, a iznenađenje večeri priredila je Manresa gostujućom pobjedom nad Gironom 98-89.

ACB liga, 27. kolo:

Barcelona – Granada 85-75

Pamesa – Fuenlabrada 80-71

Girona – Manresa 89-98

Joventut – Estudiantes 97-89

Bilbao Basket – Real Madrid 78-79

Ljestvica: 1. Real Madrid 23-4, 2. Joventut 20-7, 3. Barcelona 19-8, 4. TAU Ceramica 18-8. 5. Pamesa 16-11...