Košarka, ACB Liga

Marko Banić zabio 16 koševa u porazu Bilbao Basketa

Zadranin u Baskiji

Najbolji učinak od hrvatskih košarkaša u 22. kolu španjolskog nogometnog prvenstva ostvario je Mario Banić u tijesnom domaćem porazu svojeg Bilbao Basketa od Granade 70-69.

Banić je za 33 minute na parketu bio najefikasniji strijelac svoje momčadi sa 16 koševa (dvice 7/10, sl. bacanja 2/4), kojima je pridodao i tri skoka. Drago Pašalić je odigrao 20 minuta i zabio je 10 koševa (dvice 4/7, sl. bacanja 2/2) uz tri skoka, a Damir Markota je za nepunih 14 minuta ostvario učinak od pet koševa (dvice 1/2, trice 1/3) i 2 skoka. U redovima Granade najefikasniji je bio Šćepanović s 18 koševa, a hrvatski košarkaš Aleks Marić zabio je pet koševa, svih pet iz slobodnih bacanja.

Pamesa Valencia hrvatskog trenera Nevena Spahije uvjerljivo je na domaćem parketu slavila protiv ViveMenorce 87-56 i tako upisala 12. pobjedu sezone. Vule Avdalović predvodio je Pamesu s 17 koševa, a u redovima poražene momčadi hrvatski košarkaši Mario Stojić i Marino Baždarić zabili su 8, odnosno devet koševa. Stojić je odigrao nešto više od 32 minute, a Baždarić je odigrao 25 minuta i sve koševe zabio je sa crte za tri poena (trice 3/9).

TAU Ceramica je do 20. pobjede sezone došla uvjerljivo kod kuće protiv Bruese 95-69. Pete Mickaeal predvodio je TAU s 23 koša, a hrvatski reprezentativni centar Stanko Barać je za 24 minute na parketu zabio 11 koševa (dvice 5/7, sl. bacanja 1/2), te im pridodao 8 skokova.

Real Madrid Marka Tomasa slavio je u produžetku na gostovanju kod Cajasola 95-92. Real je predvodio Louis Bullock s 26 koševa, Felipe Reyes je zabio 17 uz 15 skokova, a hrvatski je košarkaš zabio 5 koševa (dvice 1/1, trice 1/3) uz dva skoka za 20 minuta na parketu.

Barcelona je slavila na gostovanju kod Zaragoze 85-78 predvođena Juanom Carlosom Navarrom koji je zabio 17 koševa. Kod poražene Zaragoze istaknuo se Quinteros s 21 košem, a Andrija Žižić zabio je domaćine dva koša za šest minuta provedenih u igri.