Košarka, ACB liga

ACB: Nema više neporaženih, ali ni ekipe bez pobjede

Mario Stojić "krvnik" keramičara sa 19 koševa

Košarkaši Vivemenorce u petom su kolu došli su do prve pobjede u španjolskom prvenstvu. Na svom su parketu pobijedili Pamesu iz Valencije 70-62.

Najzaslužniji za pobjedu domaćih bio je 28-godišnji Hrvat Mario Stojić, koji je za 24 minute u igri ubacio 19 koševa (2-4 za dva, 3-6 za tri poena, 6-6 slobodna bacanja) uz tri skoka, asistenciju i pet iznuđenih prekršaja.

Marino Baždarić igrao je 31,5 minutu, ali nije bio raspoložen kao njegov suigrač. Ubacio je sedam poena uz loš šut iz igre (1-3 za dva, 1-6 za tri poena). Dodao je zato šest skokova i dvije asistencije.

U nedjeljnim utakmica dogodila su se dva velika iznenađenja. TAU Ceramica našeg Stanka Baraća poražena je na gostovanju kod Bruese 75-62. Igor Rakočević i Pete Mickeal zabili su 16 i 15 koševa za poraženu momčad Duška Ivanovića, kojoj je ovo prvi poraz. Barać je dobio samo šest minuta. Ostao je bez koša (0-3 šut za dva), samo je jednom skočio.

U ujednačenoj domaćoj momčadi dvojica su igrača upisali 11, dvojica deset, a trojica osam koševa.

Realu nije pomoglo 28 koševa Louisa Bullocka, kao ni 22 koša i 14 skokova Felipea Reyesa. U Madridu su igrači Joana Plaze izgubili od Cajasola iz Seville nakon produžetka 116-99.

Gubili su Madriđani, za koje zbog ozljede nije nastupio Marko Tomas, i tijekom posljednje četvrtine, ali su se slobodnim bacanjima Louisa Bullocka (za 99-99) uspjeli dovući do produžetka.

Goste je do velike pobjede vodio talijanski bek Andrea Pecile s 23 koša. Odličan je bio i Srbin Duško Savanović s 19 koševa, sedam skokova i pet asistencija.

Barcelona nije dopustila iznenađenje u Blaugrani protiv Zaragoze. Slavili su igrači Xaviera Pascuala 89-73. Najbolji su Katalonci bili pod košem: David Andersen ubacio je 20 poena, a Ersan Ilyasova dodao 18 koševa i 15 skokova. Navarro je ubacio 13 koševa.