Košarka, ACB liga

Bilbao rutinski s Cajasolom, porazi Unicaje i Barcelone

Banić postigao 11 koševa uz 5 skokova za 30 minuta

Pobjedom protiv Unicaje na svom parketu 74-68, košarkaši Gran Canarije su preuzeli samo vrh ljestvice. Oni i TAU Ceramica imaju jedini pet pobjeda i jedan poraz.

Nakon što su pobijedili i Barcelonu na svom terenu, košarkaši Gran Canarije su pobijedili i drugog španjolskog euroligaša. Gran Canarija je preuzela kontrolu utakmice u drugoj četvrtini, te je do kraja držala prednost.

Ponovno je najbolji igrač domaće momčadi bio Kanađanin Carl English, donedavni igrač Zadra. Ovaj put je English postigao 22 poena, a svoj najveći specijalitet, trice, je gađao 4-8. Gostima nije pomogao opet odlični Marcus Haislip sa 19 poena i šest skokova.

Iznenađenje kola je poraz Barcelone na svom terenu. Pobijedio ih je Estudiantes 72-71, a koš odluke je postigao Cummings. Najbolji je kod pobjednika bio Pancho Jasen sa 19 poena, dok su kod Barçe prednjačili Navarro sa 22 poena i Iljasova sa 12 poena i 11 skokova.

Bilbao Basket, momčad hrvatskih košarkaša, Zadranina Marka Banića i Drage Pašalića, pobijedila je slabi Cajasol 70-65. Za 30 minuta je Banić postigao 11 poena (5-9 šut za dva poena, uz 1-2 s linije slobodnih bacanja), a uz to je Banić uhvatio pet lopti. Pašalić je bio manje zapažen, ali je i manje igrao. Za 16 minuta je postigao 2 poena (šut 1-1), a upisao je čak 7 skokova.

Murcija je svladala Bruesu 104-95, a Hrvat Bojan Bogdanović je odigrao sedam minuta bez ikakvog učinka.

Hrvatski trolist u ViveMenorci se nije imao razloga veseliti jer su poraženi kod Fuenlabrade (91-81). Marino Baždarić je postigao 14 poena (za dva 2-4, za tri 2-4, slobodna bacanja 4-4), uz četiri skoka. Mario Stojić je ubacio 11 uz četiri skoka i pet asistencija. Za dva je gađao 2-2, za tri 2-3 i slobodna bacanja 1-2. Damir Markota je promašio jedan šut i dva slobodna bacanja, ali je uhvatio dvije lopte.