SP 2010.

Južna Koreja, Japan i Australija osigurali SP

Korejci su postali treća reprezentacija koja je u subotu izborila nastup u Južnoafričkoj Republici

Iako su skoro cijelo drugo poluvrijeme igrali s igračem manje, nogometaši Južne Koreje pobijedili su u Dubaiju Ujedinjene Arapske Emirate 2-0 u kvalifikacijskom dvoboju za SP.

Time su Korejci postali i treća reprezentacija koja je u subotu izborila nastup u Južnoafričkoj Republici. I preostale su dvije iz azijskih kvalifikacija: Japan i Australija. Podsjetimo da pravo nastupa na SP-u ima i domaćin, Južnoafrička Republika.

U dvoboju druge skupine azijskih kvalifikacija Korejci su sve riješili u prvih 45 minuta. Najprije je, u petoj minuti, zabio Park, a potom u 37. i Yueng. U 48. je drugi žuti karton u redovima gostiju dobio Woo. Snage je izjednačio Saeed crvenim kartonom u 90. minuti utakmice.

Južna Koreja ima bolji omjer od sjevernih susjeda, od kojih ima tri boda više i utakmicu manje. Teoretski ih tako, ne računajući Sjevernokorejce, mogu dostići samo nogometaši Saudijske Arabije, koji zaostaju četiri boda dva kola prije kraja natjecanja u skupini.