Košarka

Ruska Superliga: Marko Popović zabio 11 uz 7 asistencija

Momčadi CSKA i Uniksa iz Kazana, u kojima igraju hrvatski košarkaški reprezentativci, ubilježile su pobjede u dvobojima 2. kola ruske Superlige.

UNIKS je u Moskvi svladao domaći Dinamo 78-70. Marko Popović osigrao je za UNIKS 30 minuta i postigao 11 koševa uz šut 3-4 za dva poena, 1-7 za trice i 2-2 iz slobodnih bacanja. Imao je Popović čak 7 asistencija, te tri skoka. Krešimir Lončar u 11 i pol minuta igre nije se upisao u strijelce (gađao 0-2 za dva poena), imao je tek jedan skok. Terrell Lyday postigao je 26 koševa za goste. U Dinamu je Sergej Bikov ubacio 25 poena.

CSKA je u gostima puno teže od očekivanog pobijedio Enisej 82-79. Domaćini su čak nakon prvog poluvremena vodili sa 7 koševa prednosti. U momčadi CSKA je Zoran Planinić odigrao 21 minutu i postigao 7 koševa (1-3 iz igre, 4-4 slobodna bacanja), a tom je učinku dodao jednu asistenciju i dva skoka. Ramunas Šiškauskas bio je najefikasniji u CSKA s 20 koševa.

I CSKA i UNIKS upisali su druge pobjede u 2. kolu.