Košarka, ACB liga doigravanje

Caja Laboral preko Reala u finale na Barcelonu

Košarkaši Caja Laborala borit će se s Barcelonom za naslov španjolskog prvaka. U odlučujućoj su petoj utakmici polufinalne serije svladali madridski Real sa 64-56.

Baski su u svojoj Fernando Buesa Areni u Vitoriji bolje otvorili utakmicu i zadržavali prednost sve do drugog poluvremena. Madriđani su najprije u trećoj četvrtini izjednačili na 32-32, a u posljednjoj su dionici igre došli i do prvog vodstva (47-46).

Neizvjesnost je potrajala praktički do samoga kraja, no završnica je ipak pripala domaćima, a Sergio Llull je s dva promašaja za tri poena ugasio svaku nadu Reala.

Ante Tomić nije bio raspoložen kao u petak kad je predvodio momčad Ettorea Messine do pobjede. U Vitoriji je u 27 i pol minuta na parketu postigao sedam koševa (šut za dva poena 3-8, slobodna bacanja 1-2), te dodao tri skoka. Najefikasniji su kod gostiju s 13 poena bili Llull i Felipe Reyes, dok je u pobjedničkoj momčadi briljirao Tiago Splitter s 18 koševa, devet skokova i četiri asistencije.

Podsjetimo, Barcelona je finale osigurala s tri uvjerljive pobjede protiv Unicaje.