Košarka, Superliga doigravanje

CSKA prvak, Dinamo izjednačio protiv Unicsa u borbi za treće mjesto

Marko Popović ponovo izvanredan: 24 koša, 6 asistencija i 3 skoka

Košarkaški CSKA osvojili su svoj 17., odnosno osmi uzastopni naslov prvaka Rusije. Kompletno doigravanje odradili su bez i jednog poraz.

U trećoj utakmici finalne serije odigranoj pred 4.000 gledatelja, a prvoj u kojoj je domaćin bio Himki, CSKA je pobijedio s uvjerljivih 76-60, te je zaključio finalnu seriju, ali i cijelo doigravanje, bez i jednog poraza.

Gostujući sastav je krenuo furiozno, te već nakon četiri minute igre poveo s 14-2, pa je trener Himkija Sergio Scariolo vrlo brzo morao pozvati prvu minutu odmora. Domaćin je do kraja prve četvrtine spustio zaostatak na -7, a nakon prvog poluvremena je CSKA držao +13, odnosno 43-30. U nastavku Himki nije uspio ugroziti pobjedu favoriziranog CSKA-a, u čijim je redovima sjajan bio Ramunas Šiškauskas sa 29 koševa, 8 skokova i tri asistencije.

Zoran Planinić odigrao je za goste 21 minutu i postigao 7 koševa (3-6 dvice, 0-2 trice, 1-2 slobodna bacanja), uz šest skokova i dvije asistencije.

U Himkiju je najbolji strijelac bio Keith Langford sa 18 koševa.

CSKA je sada osvojio 17 od dosadašnjih 19 izdanja ruske Superlige, a njihovu dominaciju je 2001. i 2002. godine uspio prekinuti Ural Great iz Perma.

U razigravanju za treće mjesto, Dinamo je u Moskvi pobijedio UNIKS s 92-78, te poravnao seriju na 2-2. Marko Popović bio je ponajbolji igrač UNIKS-a s 24 poena (3-8 za dva poena, 4-8 trice, 6-7 slobodna bacanja), 6 asistencija i tri skoka. Krešimir Lončar postigao je za UNIKS 8 poena (4-9 dvice, 0-3 trice) uz 4 skoka i jednu asistenciju.

Odlučujuća, peta utakmica odigrat će se na UNIKS-ovom parketu u Kazanju.