Tenis, Wimbledon

Wimbledon, Isner: Ovo se neće ponoviti!

Malo nakon devet sati po londonskom vremenu (sat kasnije po hrvatskom) Francuz Nicolas Mahut i Amerikanac John Isner prekinuli su meč koji nisu uspjeli završiti niti nakon 10 sati.

Zbog mraka su dvojica tenisača, nakon konzultacija sa sucem, odlučili prekinuti povijesni meč pri izjednačenom rezultatu u odlučujućemu, petom setu: 59-59!

Navijači koji su stojeći pratili meč na terenu broj 18 navijali su za nastavak vičući "We want more, we want more"!

- Želim igrati dalje, ali jednostavno ne vidim – rekao je Mahut pred kamerama, dok je Isner dodao:

- Ništa poput ovog neće se nikad više dogoditi. Nikad!

Nikad prije na Wimbledonu, turniru koji je prvi put odigran davne 1877. godine, niti jedan meč - bilo u muškoj, ženskoj ili konkurenciji bilo kakvih parova - nije igran kroz dulje od 112 gemova, što se dogodilo 1969. godine.

Visoki 25-godišnji Amerikanac, inače 19. tenisač svijeta, i 28-godišnji Francuz, 148. na ATP ljestvici, samo su peti set dosad odigrali u rekordnih, 118 gemova. Inače, sama peta dionica meča zasad traje sedam sati i šest minuta.

Čak je i vimbldonski semafor prvi put zakazao pri rezultatu 47-47. Očito neprogramiran za pokazivanje većeg rezultata, jednostavno se ugasio pri rezultatu 48-48.

Ukupno su dvojica tenisača odigrali u meču koji još nije gotov 881 poen, od čega 612 u petom setu.

Pobjednika će meč, valjda, dobiti sutra, trećeg dana dvoboja prvi put prekinutog u utorak.