Nogomet, Serie A

Serie A: Sjajni Pastore srušio Juve u Torinu

Nogometaši Palerma su do prve pobjede u sezoni Serie A došli na pravom mjestu. U posljednjoj utakmici 4. kola pobijedili su Juventus u Torinu 3-1.

Sjajni 21-godišnji argentinski veznjak Javier Pastore, kojeg je Diego Maradona na Svjetskom prvenstvu u Južnoafričkoj Republici držao na klupi, je inicirao pobjedu i slavlje Palerma.

Prvi je pogodak zabio već u 2. minuti, a on je uvjetovao da se Juventus kroz cijeli meč osjeća pomalo obezglavljeno i izgubljeno. Unatoč vodstvu Palermo je nakon toga nastavio doslovno nasrtati i baš je Argentinac imao dvije prilike za povećanje vodstva.

Juventus je dominirao do kraja poluvremena, ali to ničim nije uspio materijalizirati.

Potpuno ih je pokopao trenutak u 62. minuti. Pastore je opalio s 20-ak metara, vratar Storari je tek odbio do 22-godišnjeg slovenskog nogometaša Josipa Iličiča, koji je uz "žabicu" zabio za 2-0.

Do kraja ogleda je prvo Bovo povećao na 3-0, a potom je Iaquinta glavom tek uspio smanjiti za novi Juventusov propust na početku sezone.

Za Pastorea i Iličiča su ovo bili drugi pogoci u sezoni.