Košarka, Eurocup

Popovićev double-double u pobjedi Unicsa

Uniks i Benetton su ostvarili pobjede u prvom kolu Eurokupa. Marko Popović je prodvodio momčad iz Kazanja do laganog trijumfa u Njemačkoj, dok je momčad Jasmina Repeša trebala veliki preokret za domaću pobjedu nad Roanneom

Marko Popović imao je odlično otvaranje Eurokupa. S 23 poena, 10 asistencija i pet skokova i valorizacijom 34 predvodio je Uniks do lake gostujuće pobjede kod Oldenburga 89:72. Hrvatski reprezentativac dvicu je šutirao 2/5, tricu 4/7.

Popovićevi suigrači također su bili raspoloženi pa je Terrell Lyday imao 16 poena (šut 6/13) i šest skokova, a Maciej Lampe 14 pona (šut 5/8) i 9 skokova. Paulding i Baynes su ubacili svaki po 17 za domaću momčad.

Veliki preokret napravio je Benetton. Momčad Jasmina Repeše na poluvremenu je gubila 22:37 kod kuće protiv Roannea budući da su Francuzi na kraju prve dionice napravili parcijalnih 19-5, a poluvrijeme završili serijom 8-0. Ali Repešine trupe su 'otkinule' 10 poena zaostatka u trećoj, a početkom četvrte četvrtine anulirali zaostatak pa u završnici uzele pobjedu kojom su prekinuli niz od četiri uzastopna poraza iz domaćeg prvenstva.

Ryan Toolson je u pobjedi ubacio 14, a 18-godišnji Gentile i 20-godišnji Motiejunas po 11 koševa. Hrvoje Perić je igrao 14 minuta i imao učinak od četiri poena (dvica 2/5) i tri skoka, dok je Sandro Nicević na parketu proveo 25 minuta i zabilježio šest poena (dvica 3/3), pet skokova i dva asista. Kod gostiju su Amagou i Nsonwu ubacili svaki po 13.