Košarka, ACB Liga

ACB liga: Tomićeva najefikasnija utakmica u Realovom dresu

Hrvatski košarkaški reprezentativac Ante Tomić zabio je 18 koševa u 26. kolu španjolske ACB lige pri gostujućem porazu (u produžetku) svog Reala kod Unicaje 69-68.

Bila je to najefikasnija Tomićeva ovosezonska prvenstvena utakmica. Proveo je u igri nešto manje od 30 minuta gađavši iz igre 67% (6-9) i 75% s linije slobodnih bacanja (6-8). Upisao je i 6 skokova , što je bilo dovoljno za vrijednosni indeks 22, njegov drugi najbolji u sezoni (indeks 24 zaslužio je u 8. kolu protiv Valladolida).

Inače, nakon 40 minuta susreta na semaforu je stajao rezultat 57-57, pa je susret odlučen u dodanom vremenu. Sama završnica bila je zaista dramatična. Sastavi su postigli čak četiri trice u zadnjih 40 sekundi (Jose Garbajosa i Terrell McIntyre za Unicaju, Pablo Prigioni dvije za Real), a presudila je ona McIntyreova sa zvukom sirene. Najbolji kod Reala bio je Pablo Prigioni s 21 košem i 4 asistencije, dok je kod pobjedničkog sastava najviše zabio bivši "cibos" Gerald Fitch (26 koševa).

Zanimljivo, bila je ovo premijerna utakmica za Josea Garbajosu u dresu Unicaje protiv dojučerašnjih suigrača. Dres Unicaje španjolski krilni igrač nosio je od 2004. do 2006., a posljednje dvije godine igrao je za "kraljevski klub".

ACB liga, 26. kolo:

Unicaja - Real Madrid 69-68, produžetak

Redoslijed: 1. Barcelona 22-4, 2. Real Madrid 20-6, 3. Valencia 16-9 (-1), 4. Caja Laboral 16-10...8. Unicaja 14-12...