Nogomet, UEFA Europa Liga

Europa liga, 1. pretkolo: Varaždin lako protiv Lusitanosa

Nogometaši Varaždina s lakoćom su na domaćem travnjaku rezultatom 5-1 savladali Lusitanos iz Andore u prvoj utakmici 1. pretkola Europa lige

Po dva gola za Varaždince postigli su Nikola Šafarić i Dejan Glavica, dok je jednog dodao kapetan Davor Vugrinec za miran uzvrat protiv amatera iz Andore.

Poveo je Varaždin već u 4. minuti kada je Šafarić pospremio loptu u mrežu nakon akcije kojoj je prethodnio korner. U 39. minuti Glavica je nakon nakon dodavanja Adnana Aganovića zabio od okvira gola za miran odlazak na odmor. Početkom drugog poluvremena, točnije u 48. minuti Sebastian Bertran iskoristio je pogrešku domaće obrane i ponuđeno pretvorio u gol Lusitanosa. Ipak, do kraja su Varaždinci zabili još tri komada i postavili tako stvari na svoje mjesto.

Na kraju kažimo i da su Varaždinci susret završili s igračem manje nakon što je u trećoj minuti nadoknade izravan crveni karton zaslužio Marko Pajač, igrač koji je u 65. minuti zamijenio Glavicu.

Uzvratni susret kojem je domaćin Lusitanos na rasporedu je 7. srpnja.

Europa liga, 1. pretkolo, prva utakmica:

Varaždin - Lusitanos 5-1 (Šafarić 4, 59, Glavica 39, 57, Vugrinec 78 / Bertran 48)