Nogomet, UEFA Europa Liga

EL, skupine G, H, I: Atletico pregazio Udinese, Metalist osigurao prolaz

U derbi-utakmici skupine I Europa lige snage su na Vicente Calderonu odmjerili Atletico Madrid i Udinese. Slavili su domaćini s uvjerljivih 4-0 i tako se osvetili za poraz 2-0 u prošlom kolu.

Već do poluvremena Atletico je imao vodstvo 3-0 dvama golovima Adriana i jednim Diega, da bi u nastavku Kolumbijac Radalem Falcao postavio točku na i.

U drugom susretu skupine Celtic je na svom Celtic Parku savladao Rennes 3-1 i tako se uključio u borbu za plasman u 1/16 finala. Iako je Rennes vodio već od druge minute golom Kadera Manganea, Celtic je preokrenuo rezultat dvama golovima Anthonyja Stokesa već do poluvremena.

Gary Hooper postavio je konačnih 3-1 u 82. minuti, a četiri minute kasnije Rennes je ostao s igračem manje nakon isključenja Yanna M'Vile.

U skupini H Braga je s 5-1 pregazila Maribor i tako se sa sedam bodova izjednačila s Birminghamom i Club Bruggeom koji su odigrali 2-2 na St. Andrew'su. Vodio je Club Brugge 2-0 golovima Meuniera i Akpale na poluvremenu, ali su u nastavku Beausejor i King vratili stvari na početak.

Braga je pitanje pobjednika protiv Maribora rješila već do poluvremena kada je vodila 3-0, a u nastavku je dodatno povećala svoju prednost.

U skupini G Metalist je na domaćem travnjaku savladao Malmö 3-1 uz dva gola Taisona, te tako izborio plasman u 1/16 finala. U drugom susretu skupine Austria i Alkmaar remizirali su u Beču 2-2, pa će tako u posljednja dva kola voditi tijesnu međusobnu borbu za plasman dalje.

Po jedno poluvrijeme pripalo je svakoj momčadi, prvo Alkmaaru koji je vodio s 2-0, a drugo Austriji koja se uspjela vratiti dvama golovima u razmaku od samo tri minute. Marin Leovac odgledao je susret s klupe za pričuve austrijske momčadi.

Europa liga, 4. kolo, skupina G:

Austria Beč - Alkmaar 2-2 (Ortlechner 58, Barazite 61 / Elm 19-11m, Wernbloom 45)

Metalist Harkiv - Malmö 3-1 (Taison 46, 56, Fininho 90 / Ranegie 66)

Redoslijed: 1. Metalist Harkiv 10, 2. AZ Alkmaar 6, 3. Austria Beč 5, 4. Malmö 0

skupina H:

Birmingham - Club Brugge 2-2 (Beausejour 55, King 74-11m / Meunier 39, Akpala 44)

Braga - Maribor 5-1 (Lima 4, Alan 7, Elderson 38, Vincius 85, Merida 90+1 / Volas 62)

Redoslijed: 1.Club Brugge 7, 2. Birmingham 7, 3. Braga 7, 4. Maribor 1