Košarka, VTB Liga

Popović skroman u novom porazu Žalgirisa

Hrvatski košarkaški reprezentativac Marko Popović u porazu Žalgirisa kod UNIKS 79-52 sudjelovao je s 2 koša, 6 skokova i 5 asistencija.

U jedinom nedjeljnom susretu VTB lige ruski UNIKS je bez većih problema na svom parketu slavio protiv litavskog Žalgirisa 79-52 i tako upisao 4. pobjedu iz 5 utakmica u ovom natjecanju. Već na poluvremenu bilo je riješeno pitanje pobjednika. UNIKS je imao 13 koševa viška (37-24), a na kraju treće četvrtine postalo je jasno da će gosti doživjeti težak poraz jer je ruski sastav tu dionicu igre dobio 23-12...

Domaćine su predvodili Veremnko s 18, te Greer s 14 koševa, dok je za Žalgiris Jankunas ubacio 14 i bio jedini dvoznamenkast po učinku.

Žalgirisu je ovo 3. poraz i nalazi se na pretposljednjem 8. mjestu skupine A.

VTB liga, nedjelja:

UNIKS - Žalgiris 79-52

Redoslijed, Skupina A: 1. Himki 5-0, 2. UNIKS 4-1, 3. Budivelnik 2-2, 4. Nižnij Novgorod 2-3, 5. VEF 2-3...