Nogomet, 1. Bundesliga

Bundesliga: Jajalo asistirao Podolskom u Kölnovu remiju

Na kelnskoj su Rhein-Energie-Areni u utorak nogometaši Kölna i Mainza odigrali odgođenu utakmicu 13. bundesligaškog kola. Završilo je remijem (1-1).

Gosti su došli u vodstvo u 70. minuti pogotkom svog ponajboljeg napadača Allaguija. U 85. je minuti za domaće izjednačio Lukas Podolski, zabivši izvan 16-erca silovitim prizemnim udarcem od vratnice. Asistirao mu je hrvatski reprezentativac Mato Jajalo nakon sjajnog prodora.

Podolski je s 14 golova na drugom mjestu ljestvice bundesligaških strijelaca izjednačen sa Schalkeovim Klaas-Janom Huntelaarom, te samo za gol zaostaje za vodećim Marijem Gomezom.

Ovim je pogotkom, međutim, Podolski srušio vlastiti rekord po broju pogodaka u jednoj bundesligaškoj sezoni. Maksimum mu je dosad bio 13 golova, i to od lani. Sada je taj broj premašio nakon samo 16 od 34 bundesligaška kola.

Njemački je reprezentativac zabio pet golova u trima posljednjim prvenstvenim utakmicama, osam u zadnjih šest, deset u zadnjih osam odnosno 13 u posljednjih 11 utakmica.

Utakmica se trebala igrati 19. studenog, ali je odgođena zbog suicidalnog pokušaja delegiranog suca Rafaka Babatija.