Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Lyon sve bliže vrhu

Nogometaši Lyona uspješno su odradili svoj posao u 18. kolu francuskog Le Championnata. Na svom su travnjaku pobijedili novog prvoligaša Eviana s 2-1.

Ta pobjeda je podigla Lyon na treće mjesto ljestvice, a imaju sada "lavovi" samo dva boda manje od prvoplasiranog Montpelliera, no dvije momčadi iz vrha (PSG i Lille), tek sutra moraju odraditi svoj međusobni ogled.

Lyon je poveo protiv Eviana u 35. minuti golom Brianda, trećim ove sezone u prvenstvu. Sagbo je u 43. izjednačio, da bi Lopez u 70. postavio konačnih 2-1. Za argentinskog nogometaša Lisandra Lopeza to je bio šesti prvenstveni pogodak. Inače, ovo je bila peta utakmica zaredom (četiri prvenstvene i jedna Lige prvaka) da je Lyon slavio.

Inače, morao je Lyon igrati od 87. minute s igračem manje (Grenier), ali je i gost u drugoj minuti nadoknade ostao s deset igrača na travnjaku nakon crvenog kartona Ehreta.