Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Lyon dobio u gostima nakon tri mjeseca

Još od pobjede kod Lorienta 11. prosinca prošle godine (1-0) nogometaši Lyona nisu slavili na gostovanju u Le Championnatu. Crnu seriju prekinuli su kod St. Etienna golom Gomisa u 81. minuti.

Zbog crvenog kartona zarađenog u prošlom prvenstvenom ogledu protiv Lillea Dejan Lovren nije bio u kadru Lyona na gostovanju kod St. Etienna koji drži visoko četvrto mjesto na ljestvici. Ipak, Lyon se nakon pobjede nad aktualnim prvakom Lilleom 2-1 u prošlom kolu, trijumfom kod St. Etienna vratio u borbu za treću poziciju koja naredne sezone donosi kvalifikacije Lige prvaka.

Premda je omjer posjeda lopte u ovom susretu bio poprilično ujednačen gosti su bili znatno konkretniji, te su uputili čak 16 udaraca na vrata domaćina. No, mreže su mirovale do završnice kada je trener Remi Garde umjesto mladog Lacazettea u igru ubacio Gomisa. Potonji se treneru na ukazanom povjerenju zahvalio svojim 12. prvenstvenim, te ujedno pobjedničkim zgoditkom u 81. minuti...