Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Lyon s igračem manje do pobjede nad St. Etienneom

U posljednjoj subotnjoj utakmici 12. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon je na svom Gerlandu s 2-0 bio bolji od St. Etiennea.

Prvo poluvrijeme proteklo je prilično miroljubivo, ali i dosadno, završivši bez pogodaka. U nastavku je trener domaće momčadi Remy Garde odlučio u igru uvesti Senegalca Mouhamadoua Daboa, a to se pokazalo kao "pun pogodak". Dabo je nakon samo šest minuta provedenih na terenu isključen, ali je nakon toga Lyon uspio napraviti ono što nije uspijevao kada su brojčane snage na terenu bile izjednačene.

Nula je na semaforu stajala sve do 82. minute kada je Jimmy Briand zabio svoj drugi pogodak sezone za vodstvo Lyona. Taj pogodak u situaciji kada su imali igrača više kao da je dotukao goste, koji su još jednom kapitulirali u prvoj minuti sudačke nadoknade. Konačnih 2-0 postavio je Yoann Gourcuff. Hrvatski nogometni reprezentativac Dejan Lovren odradio je svih 90 minuta utakmice za pobjedničku momčad.

Ovom pobjedom Lyon se popeo na treću poziciju, ali sa utakmicom više od Lillea i Rennesa koji će u nedjelju imati priliku vratiti svoje pozicije.

Le Championnat, 12. kolo, rezultati:

Ajaccio - Bordeaux 0-2 (Gouffran 25, 29)

Brest - Lorient 3-1 (Toure 4, Grougi 34, 43-11m / Manga 54)

Dijon - Marseille 2-2 (Jovial 46, Corgnet 63 / Remy 1, Cheyrou 12, Diarra 82)

Evian - Auxerre 3-1 (Sagbo 15, 42, Barbosa 69 / Dudka 71-11m)

Montpelier - Nancy 2-0 (Giroud 62, Camara 74)

PSG - Caen 4-2 (Nene 20-11m, 76-11m, Menez 56, Pastore 89 / Heurtaux 13, Vandam 82)

Lyon - St. Etienne 2-0 (Briand 82, Gourcuff 90+1)