Košarka, Euroliga

Euroliga: Siena izjednačila protiv Olympiacosa

Košarkaši Montepaschi Siene teškom su mukom izjednačili četvrtfinalnu seriju Eurolige protiv Olympiacosa na 1-1. Slavili su u drugoj utakmici na domaćem parketu s tijesnih 81-80.

Junak susreta bio je makedonski reprezentativac Bo McCalebb koji je ubacio 21 koš, a u završnici je je ukrao važnu loptu u napadu koji je Olympiacosu mogao donijeti pobjedu.

Montepaschi je na poluvremenu vodio s 13 koševa razlike (48-35), u posljednju je četvrtinu ušao s +14 (67-53), ali na kraju su domaćini morali sterpiti za pobjedu.

Pored McCalebba, najbolji kod Siene bio je Kšištof Lavrinovič sa 18 koševa i 6 skokova, dok su dvoznamenkast učinak ostvarili i Igor Rakočević (13) i David Andersen (12).

Kod gostiju iz Pireja Georgios Printezis je ubacio 15 koševa uz 6 skokova, a Pero Antić i Acie Law dodali su svaki po 11.

Treća utakmica serije igra se u Pireju 28. ožujka.