Nogomet, Premiership

Goal.com: Jelavić nije Chelseaju dao minutu odmora u obrani

Prvi domaći poraz u sezoni nogometaši Evertona su upisali ove nedjelje kada je Chelsea, u ogledu 20. kola engleske Premierlige, pobijedio na Goodisonu 2-1.

Frank Lampard je bio dvostruki strijelac za Chelsea, te je okrenuo startnih 1-0 domaćina u konačnih 2-1, no junakom je vrlo lako mogao postati i domaći napadalč, hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić.

No, Jelavić nije zabio niti jednom makar je u prvom poluvremenu pogodio stativu iz slobodnog udarca, a u drugom dijelu gredu udarcem glavom. U 93. minuti je također ima sjajnu šansu, ali je pomalo nespretno reagirao na ubačenu loptu, te je loše pucao sa osam-devet metara udaljenosti.

Unatoč tome nogometni internet-portal Goal.com je Jelavića proglasio najboljim igračem Evertona, te mu je dodijelio ocjenu 3.5. Recimo da je Lampard dobio od istog izvora ocjenu 4 i bio je najbolji na travnjaku.

"Obrani Chelseaja Jelavić nije dao niti minutu mira na utakmici. Mnogo se trudio i borio", napominje Goal.com u opisu Jelavićeve igre.