Tenis, ATP

ATP Rotterdam: Lagano zagrijavanje za Rogera Federera

Švicarski tenisač Roger Federer se vratio u nizozemski Rotterdam gdje je u srijedu započeo obranu naslova i to vrlo uspješno. U meču 1. kola je drugi tenisač svijeta pobijedio Slovenca Gregu Žemlju 6-3, 6-1.

Za samo 57 minuta i s pola snage, Federer je bez ikakvih problema pobijedio slovenskog tenisača u meču gdje nije izgubio svoj servis, makar je spašavao dvije break-lopte tijekom prvog seta. U obje dionice je Federer, pak, dva puta radio break, te je u takvom pobjedničkom ritmu krenu prema svom četvrtom naslovu u karijeri, u Rotterdamu.

Ovaj dvoranski turnir je osvajao 2001., 2005. i 2012. godine. Idući suparnik Federera je domaći tenisač Thiemo de Bakker, kojem je u prvom kolu meč predao Mihail Južnij.

Uspješan je bio i Francuz Richard Gasquet, koji je prošli tjedan osvojio ATP turnir u Montpellieru, a početkom godine i Dohu. Sa 7-6(3), 6-1 je četvrti nositelj pobijedio Viktora Troickoga.