Nogomet, Serie A

Serie A: Cavani hat-trickom srušio Inter

U svih osam nedjeljnih utakmica 35. kola Serije A pobjede su ostvarili domaći nogometaši. Večernji derbi kola pripao je Napoliju koji je sa 3-1 na San Paolu savladao Inter.

Apsolutni junak susreta bio je urugvajski napadač Napolija Edinson Cavani koji je postigao hat-trick. Cavani je time došao do brojke od 26 golova ove sezone u elitnom razredu talijanskog nogometa i ujedno nadomak naslova najboljeg strijelca lige (drugoplasirani Di Natale je zabio 20 golova).

Već u 3. minuti Cavani je zabio nakon proigravanja Gorana Pandeva u prostor. Inter je uspio izjednačiti iz jedanaesterca koji je u 23. minuti realizirao Ricaro Alvarez, nakon što je prethodno sam i izborio najstrožu kaznu (nakon prekršaja Juana Zunige).

No, već deset minuta kasnije dosuđen je i penal za Napoli, a ovoga je puta s leđa Jonathan faulirao Zunigu. Cavani je bio siguran egzekutor, kao i u 78. minuti, kada je postavio točku na i pospremivši u mrežu lijepo dodavanje Pandeva s lijeve strane.

Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za poraženi sastav koji vrlo vjerojatno neće vidjeti europska natjecanja sljedeće sezone, dok je Josip Radošević svih 90 minuta odgledao s klupe za Napolijeve pričuve.