Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Lyon se spasio s igračem manje

Nogometaši Lyona u posljednjim su trenucima izbjegli peti ovosezonski poraz u Le Championnatu. U 10. kolu na Gerladu su odigrali 1-1 protiv Bordeauxa.

Bordeaux je vodio golom Ludovica Obraniaka iz 62. minute, a pet minuta kasnije Lyonu je isključen Alexandre Lacazette. Bilo mu je to već drugo ovosezonsko isključenje.

"Lavovi" su na kraju ipak uspjeli dohvatiti bod golom Jimmyha Brianda u prvoj minuti sudačke nadoknade, a bio mu je to drugi ovosezonski gol u petom nastupu.

Za usporedbu, prošle je sezone ovaj 28-godišnji napadač zabio tek jedan gol u 15 nastupa.

Na ligaškoj ljestvici Lyon drži 12. mjesto, a Bordeaux, za kojeg je Gregory Sertić odigrao svih 90 minuta, 15. mjesto.

Le Championnat, 10. kolo:

Lyon - Bordeaux 1-1 (Briand 90+1 / Obraniak 62)

St. Etienne - Lorient 3-2 (Brandao 7, Corgnet 14, Gradel 72 / Jouffre 38, Abubakar 86)

Sochaux - Monaco 2-2 (Bakambu 56, Lopy 69 / Ferreira-Carrasco 5, 10)

Redoslijed: 1. PSG 24, 2. Monaco 22, 3. Lille 20, 4. Nantes 19, 5. Marseille...12. Lyon...15. Bordeaux 11...