Košarka, NBA

NBA liga: Indiana razbila New York, slavlje Oklahome kod Houstona

Osim košarkaša Atlante i Brooklyna, koji su u četvrtak igrali u londonskoj O2 Areni, u noći s četvrtka na petak su bile aktivne još samo četiri NBA momčadi.

Indiana je razbila New York na svom parketu sa 117-89, čime je došla do devete domaće pobjede u nizu, dok je Oklahoma bila bolja od Houstona u gostima sa 104-92.

Indiana je sjajno odigrala obranu, izuzev prve četvrtine. U preostale tri New York nije uspijevao zabiti više od 21 poena unutar dvanaest minuta. S druge strane, Indiana je imala mnogo raspoloživih aduta u napadu. Od Lancea Stephensona (28 poena, po četiri skoka i dodavanja), do Paula Georgea (25 poena, sedam skokova i tri asista) i još četvorice po poenima dvoznamenkastih igrača.

New York je imao slab šut od 40 posto, te mizernih 21 posto za tri poena, a jedini koji je mogao ubacivati u serijama bio je Carmelo Anthony sa 28 poena i sedam skokova.

Čudan je bio drugi ogled večeri jer je Houston, primjerice, u prvom poluvremenu Oklahomi zabio 73 poena, a u drugom samo - 19!

Zaliha koševa iz prvog dijela pokazala se nedovoljnom za slavlje protiv Oklahome koja je sjajno odigrala obranu u nastavku. Ibaka i ostali su uništili domaći napad, a Kevin Durant je, pak, nemilosrdno trpao na drugoj strani (36 poena uz pet skokova i sedam dodavanja).

NBA liga, četvrtak:

Atlanta - Brooklyn 110-127 (Mack 17p, 7a / Johnson 29p, 4s, 5a, Blatche 20p, 14s, 6a)

Indiana - New York 117-89 (Stephenson 28p, 4s, 4a, George 25p, 7s, 3a / Anthony 28p, 7s)

Houston - Oklahoma City 92-104 (Jones 16p, 13s, 3a / Durant 36p, 5s, 7a, Ibaka 21p, 15s)