Košarka, Eurocup

Eurocup: Odlična partija Popovića nedovoljna za prolaz, dalje ide Perasovićeva Valencia

Košarkaši Valencije, koje vodi hrvatski stručnjak Velimir Perasović, izgubili su uzvratnu utakmicu osmine finala Eurocupa kod ruskog Himkija sa 97-82, ali su prošli u četvrtfinale zahvaljujući domaćoj pobjedi 75-59.

Valencia je s ukupnim rezultatom 157-156 prošla u četvrtfinale u kojem će se sastati s berlinskom Albom, u kojoj jako dobro igra hrvatski krilni centar Leon Radošević.

Valencia je u uzbudljivoj završnici ogleda u Moskovskoj regiji izborila prolaz u četvrtfinale zahvaljujući košu koji je postigao Pau Ribas 9 sekundi prije kraja. Marko Popović nakon toga nije uspio ubaciti težak šut za ukupnu pobjedu svog sastava.

Domaćinu na kraju nisu pomogle dobre partije hrvatskih košarkaša Marka Popovića i Krešimira Lončara. Popović je uz Jamesa Augustinea bio najbolji strijelac svoje momčadi, obojica po 20 koševa. Zadarski bek odigrao je 27 minuta, te šutirao 3-5 za dva poena, 4-6 trice i 2-2 slobodna bacanja. Imao je i 5 asistencija. Krešimir Lončar u 32 i po minute u igri postigao je 15 koševa uz tri skoka i jednu asistenciju. Gađao je 7-10 za dva poena i 1-1 slobodna bacanja.

Perasovićevu momčad predvodio je Crnogorac Bojan Dubljević s 19 koševa.

Nižnij Novgorod pobijedio je kao domaćin Beşiktaş 95-71, čime je nadoknadio minus od 17 koševa iz prvog susreta i prošao u četvrtfinale. Tomislav Ružić je u turskoj momčadi u nepunih 8 minuta igre postigao 2 koša uz tri skoka.