Nogomet, Premiership

Premiership: Tottenham - Everton 2-1

U zadnjoj nedjeljnjoj utakmici 13. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je u Londonu pobijedio Everton s 2-1.

Gosti su poveli prelijepim zgoditkom Kevina Mirallasa u 15. minuti, no Tottenham je uspio preokrenuti preko Christiana Eriksena (21) i Roberta Soldada (45+1). Tottenham je skočio na sedmo mjesto s 20 bodova, dok je Everton ostao 10. s 17 bodova.

Ranije je u derbiju Manchester City je na gostovanju pobijedio Southampton 3-0 probivši se na drugu poziciju Premiershipa.

Aktualni engleski prvak je poveo u 51. minuti golom Yaye Toura, a u 74. minuti je ostao s igračem manje nakon što je isključen Eliaquim Mangala. No, i s igračem manje City je postigao još dva gola, a strijelci su bili Frank Lampard (80) i Gael Clichy (88). Bio je to prvi domaći poraz Southamptona u sedam susreta ove sezone. Do ove utakmice 'sveci' su na stadionu St Mary's imali pet pobjeda i remi uz razliku pogodaka 17-1.

Na ljestvici vodi Chelsea sa 33 boda, City je drugi sa 27 bodova, Southampton je na trećoj poziciji sa 26 bodova, a potom slijede Manchester United (22), Wets Ham (21) i Arsenal (20).