Nogomet, Le Championnat

Le Championnat: Remizirali Lyon i PSG

U derbiju 24. kola francuskog nogometnog prvenstva Lyon i Paris SG su odigrali 1-1 (1-0).

Poveli su domaći golom Njiea (31), a poravnao je Ibrahimović (69-11m).

Lyon je ostao vodeći na ljestvici sa 50 bodova, dva više od Marseillea i Paris SG-a.

Danas su odigrane još dvije utakmice. Nica i Nantes su odigrali bez golova, dok je Guingamp pobijedio Monaco 1-0. Pogodak odluke zabio je Dorian Leveque u 51. minuti utakmice, a domaćin je do bodova stigao premda je od 22. minute igrao bez isključenog Mustaphe Dialla. Bio je to prvi pogodak kojeg je vratar hrvatske reprezentacije i Monaca Danijel Subašić primio u francuskom prvenstvu nakon 842 minute. Posljednji pogodak Subašić je primio 29. studenog prošle godine u porazu od Rennesa 0-2. Pogodak mu je zabio Finac Ola Toivonen u 19. minuti susreta. Nakon toga je hrvatski reprezentativac nanizao osam utakmica bez primljenog gola. Pogodak mu nisu zabili Lille, Nantes, Bordeaux, Metz, Marseille, Toulouse, Lens i Lyon sve do ogleda protiv Guingampa. Francuski rekorder je Gaetan Huard koji je u sezoni 1992/93. na vratima Bordeauxa izdržao čak 1176 minuta bez primljenog pogotka.