Biciklizam

Porte slavio u Kataloniji, Đurasek odustao, a Kišerlovski 49.

Sedmodnevna Utrka kroz Kataloniju, na kojoj su nastupila dvojica hrvatskih biciklista Robert Kišerlovski i Kristijan Đurasek, završila je u nedjelju u Barceloni kružnom etapom dugačkom 126 kilometra, a na cilj je stigao samo Kišerlovski, dok je Đurasek (Lampre) odustao u posljednjoj etapi.

Kišerlovski je na kraju završio na 49. mjestu u ukupnom poretku sa zaostatkom od 32:32 minute.

Australski biciklist Richie Porte obranio je vodstvo u posljednjoj etapi, te je ostvario ukupnu pobjedu sa samo četiri sekunde prednosti ispred Španjolca Alejandra Valverdea pobjednika nedjeljne etape.

U uzbudljivom finišu Porte je stigao do svojeg najvećeg trijumfa u karijeri, nakon što je prije dva tjedna postao pobjednikom Utrke Pariz - Nica, što člana Team Sky svrstava među favorite i na nadolazećem Giru d'Italia, koji je na rasporedu u svibnju. Talijan Domenico Pozzovivo je osvojio treće mjesto u ukupnom redoslijedu s pet sekundi zaostatka za Porteom, a Španjolac Alberto Contador bio je četvrti sa zaostatkom od sedam sekundi.