Nogomet, Liga Prvaka

LP: Rakitićev gol treći najbrži

Pogodak koji je u 4. minuti finala Lige prvaka u Berlinu između Barcelone i Juventusa (3-1) postigao hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić treći je najbrži u završnim utakmicama najprestižnijeg klupskog nogometnog natjecanja.

U eri Lige prvaka od 1992. godine od Rakitića su brži samo pogoci Paola Maldinija u 1. minuti 2005. godine, te Gaizke Mendiete u trećoj minuti finala 2001. godine. Najbrži pogodak Lige prvaka postignut je nakon samo 10 sekundi igre, a dao ga je Roy Makaay 2007.

Barca je povela u četvrtoj minuti golom hrvatskog reprezentativca Ivana Rakitića, izjednačio je Alvaro Morata u 55. minuti, pogodak za novo vodstvo Barce zabio je Luis Suarez u 68. minuti, a pobjedu katalonskog kluba potvrdio je Neymar u šestoj minuti sudačke nadoknade.