Košarka, Euroliga

Euroliga: Real se izvukao protiv Brose Basketsa

Hrvatski košarkaši dobro su otvorili natjecanje u TOP-u 16 Eurolige za svoje klubove, Dario Šarić postigao je pobjednički koš za svoj Anadolu Efes u 85-84 (25-23, 19-31, 17-18, 24-12) domaćoj pobjedi protiv Crvene zvezde u susretu skupine E, dok je Leon Radošević ubacio 12 poena protiv Reala u Madridu, ali je njegov Brose Baskets na kraju ipak izgubio sa 79-82 (19-13, 21-17, 20-27, 19-25) u dvoboju skupine F.

Šarić je pogodio šut s krila s pet metara tri sekunde prije kraja dvoboja za konačni preokret u utakmici u kojoj je njegova momčad gubila i sa 15 koševa razlike (55-70). U preostalom vremenu Maik Zirbes promašio je težak šut preko dvije ruke. Šarić je utakmicu završio sa 12 koševa (šut za dva 4-6, trica 1-1, slobodna bacanja 1-1) uz 4 skoka za 23 minute provedene na terenu.

Bryant Dunston je sa 21 košem predvodio Anadolu Efes, a Maik Zirbes sa 22 Crvenu zvezdu.

Brose Baskets vodio je većim tijekom susreta u Madridu, ali u završnici su europski prvaci ipak izvukli pobjedu. Posljednju priliku za sastav iz Bamberga imao je Wanamaker, ali je promašio tricu za produžetak. Radošević je igrao 28 minuta, te je za 12 koševa šutirao iz igre 3-6, pogodio je svih šest slobodnih bacanja, te je imao i šest skokova.

Sergio Rodriguez ubacio je 22 koša za Real, a Bradley Wanamaker 17 za Brose Baskets.

Hrvatski prvak Cedevita u susretu 1. kola skupine E izgubio je u KC "Dražen Petrović" od Lokomotiva Kubana iz Krasnodara sa 75-89 (21-16, 20-34, 15-13, 19-26).

Hrvatski je prvak odlično otvorio utakmicu, te na početku druge četvrtine imao sedam koševa prednosti, ali do kraja prvog poluvremena gosti su "izrešetali" koš domaćih dalekometnim pogocima, ubacili su u tom razdoblju čak sedam trica i poveli sa devet razlike (41-50). Briljirao je Malcolm Delaney koji je u prvih 20 minuta postigao 24 koša, a čak 20 od prvih 25 poena Lokomotiva bili su njegovo djelo.

James White ubacio je 14 koševa uz 7 skokova za Cedevitu, dok je Delaney ubacio 31 za Lokomotiv Kuban.