Nogomet, Premiership

Premiership: Prva pobjeda Chelseaja pod Hiddinkom

Guus Hiddink stigao je do prve pobjede u drugom mandatu na klupi Chelseaja. Plavci su u 20. kolu kao gosti slavili u londonskom derbiju slavili kod Crystal Palacea 3:0.

Chelsea je poveo u 29. minuti nakon što je Cesc Fabregas sjajno proigrao Diega Costu, a on je iskosa s desne strane u sredini pronašao Oscara kojem nije bilo teško iz blizine pogoditi za 1:0.

U 36. minuti Azpilicueta je imao priliku udvostručiti vodstvo plavaca, ali je njegov udarac sjajno obranio Wayne Hennessey.

Ni Hennessey nije mogao spasiti Palace u 60. minuti kada je na jednu loptu na 20-ak metara natrčao Willian i neobranjivo pogodio za 2:0.

Pitanje pobjednika riješio je Diego Costa u 66. minuti. Willian je snažno pucao iskosa s desne strane, a vratar Palacea samo je kratko odbio, točno do Coste koji zabija za 3:0.

Do kraja utakmice Chelsea je mogao i do uvjerljivije pobjede, ali rezultat se nije mijenjao.

Loša vijest za Hiddinka je ozljeda Edena Hazarda koji je zamijenjen već u 16. minuti.